HOTEL HOLZBECHERv České Skalicihodnocení

Tipy na výlety – zima

Objevujte krásu zimní krajiny východočeského kraje

Lyžování a běžkařské tratě (Krkonošské a Orlické hory)

Webové stránky zde: www.zieleniec.pl

Možnost lyžařského vyžití i v Polsku. Lyžařské centrum Zieleniec (Lyžařské středisko Zieleniec) se nachází na polské straně Orlických hor ve výšce 950 m n. m. Středisko se chlubí specifickým mikroklimatem alpského typu (jediným svého druhu v Polsku). K dispozici je 20 vleků s kapacitou přepravených 11000 osob za hodinu. Pro milovníky nočního lyžování nabízí Zieleniec 8 osvětlených svahů.

Vánoční akce a trhy na zámcích

Webové stránky zde: Zámek Ratibořice
Při prohlídce adventně a vánočně vyzdobených interiérů Vás přijme paní kněžna a zámečtí úředníci a služebnictvo Vás seznámí s adventními a vánočními zvyky první poloviny 19. století na panském sídle. V Babiččině údolí budou k vidění svátečně vyzdobené objekty Starého bělidla a Rudrova mlýna. V budově vodního mandlu se bude konat malý sváteční trh, kde můžete posedět ve stylové hospůdce s bohatým sortimentem občerstvení.

Webové stránky: Náchodský zámek
Zveme malé i velké na prohlídky vánočně vyzdobených interiérů I. okruhu ,,Piccolominské expozice“, kde Vás seznámíme s historií Vánoc, adventu i se zvyky, které se k nim vážou.

Webové stránky: Vánoční trhy Kuks
Zveme Vás k prohlídce unikátního barokního areálu, která zahrnuje třeba úchvatné alegorie lidských Ctností a Neřestí od Matyáše Bernarda Brauna.

Webové stránky: Vánoční Hrádek u Nechatic
Při prohlídce vánočně upravených zámeckých interiérů seseznámíte s vánočními zvyky, tradicemi a s historickou vánoční výzdobou. Kuchařky vaří vánoční punč. Opět bude pro veřejnost zpřístupněna zámecká kuchyně, kde si můžete již navodit vánoční náladu při popíjení pravého zámeckého anglického punče, anglického čaje nebo dobré kávy a ochutnat vánoční cukroví.

Třebechovický betlém

Webové stránky: Třebechovický betlém
Nejcennějším a nejobdivovanějším betlémem je bezesporu unikátní mechanický betlém lidových řezbářů *Josefa Probošta, Josefa Kapuciána* a autora mechanismu *Josefa Frimla*.Třebechovický Proboštův betlém je jediným betlémem v České republice prohlášeným za národní kulturní památku (v roce 1999). Celý betlém včetně mechanismu byl vytvořen ze dřeva před více než sto lety. Na ploše 7 x 3 x 2 metry se nachází více než 2 000 vyřezávaných dílů. Od svého vzniku prošel Proboštův mechanický betlém několika proměnami, které umožnily jeho vystavování po celém světě. Tyto proměny dokumentuje nově upravená expozice s názvem Proměny Proboštova betlému.

Translate »