HOTEL HOLZBECHERv České Skalicihodnocení

Tipy na výlety – jaro

Přinášíme Vám několik tipy na jarní procházku či výlet ve východních Čechách

Lázně Kudowa Zdroj

  • Lázně Kudowa Zdroj (Lázně Chudoba), toto příhraniční malebné městečko se nachází asi 20 km od našeho hotelu Holzbecher a asi 10 km od Náchoda. Kudowa Zdrój jsou jedny z nejkrásnějších a zároveň nejstarších lázní v oblasti polského Klodska. Lázně jsou nazývány jako „polské Karlovy Vary“, zaměřují se především na léčbu kardiologických onemocnění a onemocnění oběhového aparátu.
  • Také nesmíme opomenout Lázeňský park (Park Zdrojowy), který se nachází přímo na úpatí Góry Parkowej. Park byl založen v 17. století jako park anglického typu v nadmořské výšce 390–400 m n. m. a může se pochlubit krásným umístěním a nádherným rostlinným světem.
  • Dále doporučujeme navštívit kostnici Czermna (Kaplica Czaszek), kaple je zajímavá tím, že je to vlastně společný hrob obětí Slezských válek (1740-1742, 1744-1745) a epidemií v 18. stol. Uvnitř naleznete až tři tisíce lebek a kostí.
  • Trhy, velmi oblíbené v době Dušiček a Vánoc. Najdete zde nepřeberné množství zboží od chutného jídla, přes bytové doplňky, květiny, oblečení i výbavičky pro miminka za velmi příznivé ceny.
  • AQUAPARK, který nabízí spoustu lákadel nejen pro děti (tobogán,brouzdaliště), ale i dospělí zde mohou příjemně relaxovat v sauně či vířivce a v neposlední řadě i v příjemné restauraci.
  • DINOPARK se nachází v sousedství národního parku Stolové hory u osady KARLOW. Taková polská „Cesta do pravěku“ nadchne malé i velké! A v neposlední řadě výlet nejen pro rybáře, chcete-li si zarybařit a s jistotou i ulovit pstruha, kterého Vám v okamžiku upečou a Vám už jen zbývá vychutnat si čerstvou pochoutku.

Dvůr Králové

Česká Skalice

  • Tradiční výstava jiřinek – na tuto akci zve každoročně v září českoskalické muzeum Boženy Němcové http://muzeumbn.cz/Městské lázně

Hradec Králové

  • Aquapark Hradec Králové. Městské lázně nabízejí aquapark, vodní atrakce, 5 bazénů, parní oddělení, saunu s atriem, bar u vody, solária, masáže, kosmetiku, kadeřnictví
Translate »